vodotesnost_foto

VODOTESNOSŤ

TESNOSŤ TRIEDY 9A

Mimoriadne odolné tesnenia proti vplyvom počasia

Profily Inoutic sú vybavené tesneniami z vysokokvalitného materiálu TPE, ktoré sú mimoriadne odolné proti vplyvom počasia, dokonale chránia proti vetru a nárazovému dažďu. Na základe osvedčenia RAL-GZ716/1 dosahujú profily Inoutic podľa EN 12208 o tesnosti proti nárazovému dažďu triedu 9A.

Riešenie kondenzácie vodnej pary v súvislosti s výmenou vzduchu v byte
Moderné plastové okná sa vyznačujú takmer dokonalou tesnosťou. Vysoká tesnosť okien vedie k nižšej spotrebe energie, no zároveň eliminuje možnosť prirodzeného vetrania. Preto sa odporúča dbať na správne vetranie, prípadne doplniť okenný profil ventilačným systémom. Spoločnosť Inoutic/Deceuninck efektívne rieši problematiku rosenia okien nielen zvýšeným počtom komôr v plastovom profile, ale aj špeciálnym ventilačným systémom.

Najúčinnejšou prevenciou je krátke a intenzívne vetranie, ktoré zníži relatívnu vlhkosť miestnosti. Vetranie mikroventiláciou, keď kovanie uvoľní okno a vznikne netesnosť medzi rámom a oknom, je štandardnou súčasťou najmodernejších okien. Mikroventilácia je však neefektívny spôsob vetrania, ktorý navyše uľahčuje prácu zlodejom. Ak sú naším cieľom energetické úspory, najekonomickejšie je krátke a intenzívne vetranie s vypnutými regulátormi tepla.

Optimálnym riešením často býva zabezpečenie núteného vetrania. Odporúča sa použiť ventilačnú klapku, ktorá sa vkladá do tesnenia okna a automaticky reaguje na rozdiely tlaku vzduchu. Pri extrémnych rozdieloch tlaku nad 20 Pa sa klapka priklopí, a tak zabraňuje vzniku prievanu. Počas celej životnosti okna vymení každú hodinu 4,8 až 8 m3/h vzduchu. Napriek tomu, že ju nemožno úplne zatvoriť, okno vynikajúco tesní a zabraňuje nielen úniku tepla, ale aj prieniku zvuku. Tento systém možno aplikovať vo všetkých profiloch od spoločnosti Deceuninck.

Druhou príčinou zrážania páry sú tepelnoizolačné vlastnosti okna, najmä jeho povrchová teplota. Rámové systémy Inoutic/Deceuninck minimalizujú možnosť kondenzácie práve tým, že prispievajú k vyššej povrchovej teplote okna. Rozhodujúce je však nielen kvalitné okno s požadovanými parametrami, ale aj jeho správne osadenie v stavbe a dôkladné napojenie okna na obvodový plášť. Treba zabezpečiť tepelnoizolačnú celistvosť obvodovej steny a výplňovej konštrukcie. Inoutic/Deceuninck pripravil CD, ktoré uľahčí projektantom správny návrh okennej konštrukcie aj vzhľadom na jej umiestnenie v stene. Všetky profily sú dostatočne vysoké, aby umožnili izolovať ostenie okna po celom obvode s 30- až 40-milimetrovým izolačným materiálom tak, aby sa nenarušil estetický vzhľad stavby.

TEPELNÁ
OCHRANA

UNIKÁTNY PROFIL INOUTIC
U = 0,95 W/m2K
viac…

VYSOKÁ
BEZPEČNOSŤ

CELOOBVODOVÉ KOVANIE
OD WINKHAUS
viac…

DIZAJN
A FAREBNOSŤ

NADČASOVÝ DIZAJN
VEĽKÁ FAREBNÁ ŠKÁLA
viac…

ZVUKOVÁ
OCHRANA

VÝRAZNE PREVYŠUJE
NORMY, TRIEDA 5
viac…

DLHÁ
ŽIVOTNOSŤ

ZÁRUKA 10 ROKOV
viac…